עומר שרון
סטודנט שנה ג' ללימודי אנימציה, בצלאל
בן 25 ותושב קיבוץ עין דור.
תיק עבודות: http://omer88.deviantart.com

 
שם: untitled 3.jpg צפיות: 494 גודל: 117.8 קילובייט

ספר על עצמך בקצרה:
מאז ומתמיד הייתי ועדיין שקט\מופנם\ביישן\צנוע (לפחות אני רוצה לחשוב שאני צנוע, לא עשיתי מעשים נפלאים ומעניינים בחיי... למדתי בתיכון במזרע – שם בחרתי בשתי מגמות בחירה, אחת "פרקטית" - פיזיקה, והשנייה "בשביל הכיף"- קולנוע. פיזיקה מאוד מעניין בדיעבד אבל בזמנו לא כל-כך וזה משתקף בציון. בקולנוע היה כיף באמת.
אח"כ שירתתי בחיל הים שם העברתי את רוב הזמן בציור מכיוון שהיו מספיק נגדים שיודעים את העבודה יותר טוב ממני (הייתי ג'ובניק), ובשמירות לא נחוצות כי זה חרא של בסיס.. או לפחות היה.
אחרי שהשתחררתי עבדתי בקיבוץ, ואז החלטתי מה לא ללמוד: כל דבר פרקטי עם מעורבות של מתמטיקה.
היה לי חבר שלמד אנימציה בקמרה אובסקורה וזה היה נראה לי כיף אז ניסיתי להתקבל לאנימציה בבצלאל עם תיק עבודות שהוא בעצם אוסף הציורים שציירתי לי במשך השנים והתקבלתי.
רק מאז בערך התחלתי לשים דגש יותר על רישום נכון, ולנסות ללמוד באופן מקצועי יותר עם טוטוריאלים למיניהם או עבודות קונספט של כל מני אומנים שונים.
וזהו זה איפה שאני נמצא כרגע בחיי נכון לעכשיו.

שם: untitled 1.jpg צפיות: 213 גודל: 88.7 קילובייט

מתי ואיך התחלת לאייר?
התחלתי לצייר מאז שאני זוכר את עצמי, זה התחיל עוד בגן כשהייתי יושב ליד אחד החברים שלי שהוא סופר מוכשר בציור ואומנות (ולצערי לא המשיך בכיוון) ופשוט מעתיק מה שהוא מצייר. היינו גם עושים מלא מפלצות מפלסטלינה .
בין שאר הדברים שדחפו אותי לציור הם שסבתא מצד אמא היא ציירת נוף, סבתא מצד אבא פסלת, אבא בעצמו היה מצייר כל מני אבסטרקט עם עפרונות עד הצבא (וחבל שלא המשיך כי גם היו לו דברים ממש יפים).
נראה לי בעיקר אבא שלי דחף אותי לכיוון הציור.
כמו שכתבתי מעולם לא למדתי באופן מקצועי (וחבל כי זה היה מקדם אותי רחוק יותר מהמקום שאני נמצא בו עכשיו) עד שהגעתי לבצלאל, אבל דאגתי להסתכל באינטרנט בעיקר ולנסות לחקות דברים שאהבתי, או לפענח איך עשו משהו כזה או אחר.

 
שם: untitled 4.jpg צפיות: 188 גודל: 671.4 קילובייט

אתה מוצא את עצמך חוזר לאיור המסורתי אחרי שגילת את האיור הדיגיטלי?
בהחלט כן. הבנה נכונה של אור וצל, סקיצות של אנשים ומבנים או כל דבר במקום שאי אפשר להביא אליו את המחשב (רישום מהחיים אני מתכוון ולא מתמונה באינטרנט) הוא סופר חשוב כדי לפתח יכולת הסתכלות והעברה של מה שאתה רואה אל הדף.
וגם כמובן שזה מדיום בפני עצמו שמה לעשות נראה שונה מציור דיגיטלי (אלא אם מתאמצים לעשות את הדיגיטלי שיראה כמו מסורתי אבל זה סתם עבודה כפולה לדעתי). אני אישית מאוד נמשך לציורים בעיפרון ואף יש מקרים שאני מעדיף להסתכל בסקיצות של אומן מאשר על הציור המוגמר כי שם ממש רואים את ה "תמצית" של מה שהוא ניסה להעביר בציור הגמור שלפעמים לא עובר.

איפה אתה נוהג לחפש השראה ליצירות שלך?
אני לא באמת מחפש השראה, היא יותר באה אלי, זה בד"כ או ממשחקי מחשב, או מספר שקראתי, או מסרט שראיתי, או סתם סיטואציה\אוירה שראיתי ב"עולם האמיתי", אבל מה שבעיקר נותן לי את הפוש לעשות ציור ולתת לו אוירה כלשהי היא מוזיקה, ז"א יש את מה שהביא לי את הרעיון אבל המוזיקה מחזיקה אותי לאורך התהליך של גיבוש האווירה שאני מנסה להכניס, ולפעמים היא גם מייצרת רעיונות.

 
שם: untitled.jpg צפיות: 195 גודל: 232.7 קילובייט
 
אמן מועדף?
אני באמת לא מכיר הרבה אמנים, כאילו יש מלא אמנים טובים שאני עושה להם "follow" בפייסבוק אבל אם אתם מחפשים מישהו עם שם... הייתי אומר פרנק פרזאטה... אמנם פנטזיה קצת קיטשית אבל הציורים פשוט מדהימים מבחינת קומפוזיציה, צבעים, יש לו גם עיצובים מעולים, וגם הסקיצות והציורי עפרון שלו פשוט מעולים ותענוג להסתכל עליהם.

יש עוד כישורים שאתה מסתיר מאיתנו?
אני יודע לנגן לא משהו בגיטרה ולזייף בשירה כשמכריחים אותי לשיר (ממש לזייף)

 
שם: untitled 2.jpg צפיות: 164 גודל: 105.5 קילובייט

יצירה שאתה הכי מרוצה ממנה עד היום, למה דווקא היא?
הציור עפרון שלי עם הפייה והדרקון הקטן על הענף, גם כי היא מאוד יפה בעיני וגם כי היא היוותה סוג של נקודת תפנית בהבנה שלי לגבי כמה זמן צריך להשקיע בציור (עד אז לא הייתי משקיע יותר משלוש שעות, ומאז זה יכול היה להגיע ל20-30 שעות פלוס...)
 
אם היית יכול לקבל כוח על מה הוא היה?
לדבר גרמנית

עומר שרון בעוד 10 שנים:
האמת שאין לי מושג ואין לי כיוון כרגע... הייתי שמח להיות קונספט ארטיסט של חברת משחקים\סרטים קטנה או גדולה שמוציאה דברים מקוריים (בהנחה שאני מקורי כמובן...)

 
שם: untitled 5.jpg צפיות: 161 גודל: 20.5 קילובייט

ה-ציטוט:
אבנית! איי לוב איט ! (מה לעשות אני לא מדבר הרבה אז כשיוצא משהו זה משהו כזה)
 
טיפ לחיים:
לכל מי שבעסקי הציור והאמונות למיניהם או רוצה להיות ומתפתח לכיוון, חשוב חשוב חשוב להיות מודעים (לדעתי) למיקום שלכם ב"סקאלת המקצועיות" (בהנחה שאתם לא רוצים למכור ציורי אבסטרקט ושפריצים של צבע) וכל הזמן לשאוף להשתפר, ולא להיעלב מביקורות (ויש ביקורות קשות שלפעמים קשה לקבל אבל אין מה לעשות, אחרת לא מתקדמים), וכמובן שאפשר גם לסנן ביקורות אבל תמיד לקבל אותן בצורה יפה ולבחון אם הן צודקות או לא.
חשוב ללמוד מאנשים שיודעים יותר טוב מכם: מורים, חברים, טוטוריאלים באינטרנט, זה מקצר את תהליך הלמידה לבד (בד"כ).